czwartek, 04 czerwiec 2020 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie
Dla Mieszkańca   Dla Turysty   Dla Przedsiębiorcy

miniaturaDbając o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci z jaworskiej komendy przeprowadzili 12 sierpnia debatę ewaluacyjną. Jej celem było podsumowanie działań podjętych przez funkcjonariuszy, na podstawie wniosków i zaleceń uzyskanych podczas ubiegłorocznej debaty społecznej „Bezpieczny Senior”. Podczas listopadowego spotkania skierowanego przede wszystkim do najstarszej grupy mieszkańców naszego powiatu przedstawiono mechanizmy różnych form oszustw z jednoczesnym wskazaniem jak się przed nimi uchronić. Ponadto omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomniano możliwości i założenia aplikacji: „Moja Komenda”, „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Przybyłych gości przywitał I Z-ca Komendanta Powiatowego  Policji w Jaworze mł. insp. Artur Bujak, który wskazał cele debaty ewaluacyjnej, podkreślając jak ważnym aspektem jest bezpieczeństwo naszych seniorów.

Głównym celem wczorajszego spotkania z mieszkańcami powiatu jaworskiego zorganizowanego w Gminnym Obiekcie Kulturalno-Edukacyjnym w Męcince było podsumowanie działań prowadzonych przez jaworskich policjantów, którzy omówili sposób realizacji rekomendacji dla Policji uwzględniających wnioski z ubiegłorocznej, listopadowej debaty pt. „Bezpieczny Senior”.

W dalszej części spotkania prelegenci z jaworskiej komendy wspierani przez zaproszonych gości reprezentujący między innymi Starostwo Powiatowe i Inspektorat ZUS w Jaworze oraz Bank Spółdzielczy i GOPS w Męcince w formie multimedialnej przedstawili uczestnikom mechanizmy działania sprawców wyłudzających pieniądze metodą na tzw.: „wnuczka”, „urzędnika” „inkasenta” czy „akwizytora”. Policjanci wskazali, na co uważać w kontaktach z osobami próbującymi nieuczciwie zachęcić nas do podpisywania różnego rodzaju umów podczas pokazów czy prezentacji.  W trakcie debaty informowano także, kogo nie należy wpuszczać do domu, gdzie nie należy przechowywać gotówki i jak bezpiecznie pobierać pieniądze z kont bankowych oraz bankomatów.

Kolejnymi poruszonymi założeniami były bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz prezentacja możliwości aplikacji „Moja Komenda”, „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” czy programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Ta część spotkania jak również poprzednia wywołała niezmiernie ciekawą dyskusję, w trakcie, której uczestnicy zadawali prowadzącym różnego rodzaju pytania. Na wiele z nich odpowiedział Naczelnik Wydziału Kryminalnego, Kierownik Referatu Ruchu Drogowego czy Dzielnicowy Gminy Męcinka wyjaśniając słuchaczom nurtujące ich problemy.

Podsumowując debatę, wszyscy zgodzili się, co do tego, że o wskazanych w niej aspektach należy rozmawiać jak najczęściej, w celu uzmysłowienia możliwie największej liczbie osób, jakich zagrożeń mogą doświadczyć w codziennym życiu. Wielka aprobata dla działań jaworskich stróżów prawa zobowiązała ich do realizacji dalszych systematycznych przedsięwzięć mających na celu niwelowanie wszelkiego rodzaju zagrożeń.

Źródło: KPP Jawor

Telefon do Wójta

Telefon do Wójta
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców Gminy Męcinka zachęcam do bezpośredniego kontaktu telefonicznego ze mną w każdy poniedziałek w godzinach od 8.00 do 11.00 pod numerem 76 871 34 48.

Mirosław Brzozowski
Wójt Gminy Męcinka
WÓJT GMINY MĘCINKA
W SPRAWACH SKARG I WNIOSKÓW
PRZYJMUJE INTERESANTÓW
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH PRACY URZĘDU

Praca Wójta

Informacja z działań Wójta Gminy Męcinka Mirosława Brzozowskiego:

Ważne telefony

Urząd Gminy: 76 870-86-23

Ośrodek Zdrowia Piotrowice: 76 870-88-78

Ośrodek Zdrowia Męcinka: 76 870-86-78

Ośrodek Zdrowia Pomocne: 76 870-89-78

Szkoła Męcinka: 76 870-82-85

Przedszkole Męcinka: 76 870-82-85

Szkoła Piotrowice: 76 870-88-06

Przedszkole Piotrowice: 76 870-88-06

GOPS Męcinka: 76 871-80-97

Gminna Biblioteka Publiczna: 76 870-86-11

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Słupie: 76 870-86-37

Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Męcince: 76 870-86-28

Parafia pw. NNMP w Małuszowie: 76 873-84-95

Parafia pw. św. Marcina w Pomocnem: 76 870-89-28

Straż Pożarna: 998

Pogotowie ratunkowe: 999

Policja: 997

Pogotowie gazowe: 992

Pogotowie energetyczne: 991

Dolnośląskie Wodne Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu: 984 i 535 984 984

Ochrona Danych Osobowych RODO

Informacje o Ochronie Danych Osobowych dostępne w zakładce Dla Mieszkańca -> Ochrona Danych Osobowych RODO

Nabór dzieci do żłobka w Męcince

Ostatnio dodane zdjęcia do galerii

Gminny SMS - bezpłatny system informacyjny

Zgłaszanie awarii urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych

Ogłoszenie o konsultacjach spolecznych Sudety 2030

Transmisja obrad sesji - na żywo

Bliżej Ludzi - Informator Samorządowy
protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

logo

Fundusze Europejskie

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie