środa, 03 czerwiec 2020 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie
Dla Mieszkańca   Dla Turysty   Dla Przedsiębiorcy

Laptopy dla uczniówW związku z epidemią koronawirusa od 25 marca 2020r. we wszystkich szkołach w Polsce obowiązuje kształcenie na odległość. Niestety nie wszyscy uczniowie posiadają odpowiedni sprzęt komputerowy aby z tej formy skorzystać. Gmina Męcinka zadbała o uczniów swoich szkół przekazując laptopy tym, którzy ich nie mają.

 

Obecna sytuacja zarówno w Polsce, jak i na świecie związana z epidemią koronawirusa jest dużym wyzwaniem zarówno dla służby zdrowia, służb ratowniczych, ale również dla oświaty. Nasze szkoły podstawowe w Męcince i Piotrowicach formę zdalnego nauczania realizują już tak naprawdę od 12 marca. To wtedy podczas Gminnego Sztabu Zarządzania Kryzysowego podjęliśmy decyzję o zawieszeniu zajęć oraz ustaliliśmy wspólnie z dyrektorami szkół, że zajęcia będą się odbywać przy pomocy narzędzi umożliwiających kształcenie na odległość. Nasze szkoły na bieżąco wyposażamy w profesjonalny sprzęt i nowoczesne technologie. Nauczyciele oraz uczniowie szkół w Męcince i Piotrowicach korzystają zarówno z ogólnodostępnych portali edukacyjnych, jak i nowoczesnej i profesjonalnej platformy, która funkcjonuje w jednej z naszych szkół w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej. Ale wyposażenie szkół w nowoczesny sprzęt i programy to jedno, a to czym dysponują uczniowie w domach to drugie. Wraz z pedagogami dokonaliśmy rozeznania potrzeb „sprzętowych” wśród uczniów. Kilkudziesięciu z nich niestety nie dysponuje odpowiednimi komputerami aby realizować naukę w tej formie. Dlatego też uczniom tym udostępnimy blisko 50 laptopów, przy użyciu których będą mogli realizować naukę. Są to laptopy, które do szkół zakupione zostały przez Gminę Męcinka w ramach pozyskanej dotacji. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować nauczycielom za niezwykłe zaangażowanie. Uczniom gratuluję dyscypliny i tej biegłości technologicznej. Rodzicom dziękuję za współpracę w procesie edukacyjnym. Wiemy, że w rozwiązywanie zadań zaangażowane są nierzadko całe rodziny. Rodzicom naszych uczniów gratuluję tak odpowiedzialnych i bystrych dzieci” – informuje Wójt Mirosław Brzozowski.

Laptopy dla uczniów

Telefon do Wójta

Telefon do Wójta
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców Gminy Męcinka zachęcam do bezpośredniego kontaktu telefonicznego ze mną w każdy poniedziałek w godzinach od 8.00 do 11.00 pod numerem 76 871 34 48.

Mirosław Brzozowski
Wójt Gminy Męcinka
WÓJT GMINY MĘCINKA
W SPRAWACH SKARG I WNIOSKÓW
PRZYJMUJE INTERESANTÓW
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH PRACY URZĘDU

Praca Wójta

Informacja z działań Wójta Gminy Męcinka Mirosława Brzozowskiego:

Ważne telefony

Urząd Gminy: 76 870-86-23

Ośrodek Zdrowia Piotrowice: 76 870-88-78

Ośrodek Zdrowia Męcinka: 76 870-86-78

Ośrodek Zdrowia Pomocne: 76 870-89-78

Szkoła Męcinka: 76 870-82-85

Przedszkole Męcinka: 76 870-82-85

Szkoła Piotrowice: 76 870-88-06

Przedszkole Piotrowice: 76 870-88-06

GOPS Męcinka: 76 871-80-97

Gminna Biblioteka Publiczna: 76 870-86-11

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Słupie: 76 870-86-37

Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Męcince: 76 870-86-28

Parafia pw. NNMP w Małuszowie: 76 873-84-95

Parafia pw. św. Marcina w Pomocnem: 76 870-89-28

Straż Pożarna: 998

Pogotowie ratunkowe: 999

Policja: 997

Pogotowie gazowe: 992

Pogotowie energetyczne: 991

Dolnośląskie Wodne Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu: 984 i 535 984 984

Ochrona Danych Osobowych RODO

Informacje o Ochronie Danych Osobowych dostępne w zakładce Dla Mieszkańca -> Ochrona Danych Osobowych RODO

Nabór dzieci do żłobka w Męcince

Ostatnio dodane zdjęcia do galerii

Gminny SMS - bezpłatny system informacyjny

Zgłaszanie awarii urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych

Ogłoszenie o konsultacjach spolecznych Sudety 2030

Transmisja obrad sesji - na żywo

Bliżej Ludzi - Informator Samorządowy
protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

logo

Fundusze Europejskie

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie