poniedziałek, 08 marzec 2021 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

Aktualności

Najświeższe informacje z terenu gminy

Tworzenie miejsc rekreacji i spędzania wolnego czasu dla dzieci oraz ich rodziców to cel kolejnej inwestycji, którą przygotowuje samorząd Gminy Męcinka. W tym roku nowoczesne place zabaw powstaną w Chełmcu, Chroślicach, Małuszowie, Piotrowicach oraz przy przedszkolu w Męcince. Obecnie trwają prace projektowe dotyczące zagospodarowania terenu oraz montażu nowych urządzeń zabawowych dla dzieci.
„Chcemy aby każde sołectwo w naszej gminie posiadało nowoczesny plac zabaw. W ubiegłym roku dzięki pozyskanej dotacji place takie powstały w Przybyłowicach, Pomocnem oraz przy szkole w Męcince. Niebawem przystąpimy do projektowania placów w kolejnych miejscowościach” – informuje wójt Mirosław Brzozowski.

50-lecie50-lecie pożycia małżeńskiego to ważna rocznica zarówno dla samych Jubilatów jak i całych rodzin. Ożywają wspomnienia i wracają wspólnie spędzone chwile. W tym roku w naszej gminie obchodziły swój jubileusz pary małżeńskie: Danuta i Czesław Jelonek, Stanisława i Feliks Szambelan, Bogusława i Józef Wiącek oraz Stanisława i Tadeusz Gawrońscy. Swoje Święto mieli także Państwo Maria i Tadeusz Latocha, którzy wspólnie przeżyli 62 lata.

Wójt Gminy Męcinka miał ogromny zaszczyt wręczyć osobiście Medale Prezydenckie za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wraz z gratulacjami Szanownym Jubilatom. Medale to nagroda z jednoczesnym podziękowaniem za wszystko co przez tak długie lata wspólnie tworzyli i budowali jako małżeństwo i rodzina.

"Szanownym Jubilatom składam serdeczne życzenia zdrowia, niegasnącej miłości i pomyślności. Życzę też uśmiechu każdego dnia i pogody ducha”- podkreśla wójt.

Czytaj więcej: 50-lecie pożycia małżeńskiego

Troska o najbliższych to emocje, na których bazują przestępcy chcący wyłudzić pieniądze od seniorów, czyli grupy społecznej, która okazując dobre serce wobec drugiego człowieka staje się ofiarą osób stosujących metodę na wnuczka, na Policjanta, a nawet coraz bardziej popularną w ostatnich czasach metodę na COVID.

„To ważny problem społeczny. Aby uchronić naszych seniorów przed przestępcami wyłudzającymi pieniądze podejmujemy współpracę z Policją w tym zakresie. Już niebawem na terenie Gminy Męcinka przeprowadzimy kampanię edukacyjną pokazującą sposoby działania przestępców” – informuje Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski, który w dniu dzisiejszym w przedmiotowej sprawie spotkał się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Jaworze oficerem prasowym Ewą Kluczyńską oraz st. asp. Grzegorzem Januszkiem. W spotkaniu uczestniczyła również Zastępca Wójta Gminy Męcinka Arleta Gregulska-Oksińska.

kampania

termomodernizacja 0„Chcemy, aby nasi uczniowie mieli zagwarantowane jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju. Inwestycja termomodernizacyjna budynków szkoły i przedszkola w Męcince pozwoli osiągnąć lepszy komfort zarówno nauki jak i pracy w tych obiektach. Istotne jest również uzyskanie oszczędności energii dla potrzeb ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody” – informuje Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski.
Dokonana została analiza stanu technicznego budynków szkoły i przedszkola w Męcince oraz problemów związanych z termoizolacją obiektów. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja oraz wniosek aplikacyjny do programu unijnego w celu pozyskania dotacji na realizację kolejnej dużej inwestycji w Gminie Męcinka.

Czytaj więcej: Przygotowania do dużego projektu termomodernizacyjnego w Gminie Męcinka
Z uwagi na problemy techniczne termin odbioru odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu RTV i AGD zostaje wydłużony do dnia 23.02.2021 r. (dotyczy miejscowości, w których odbiór nie nastąpił w planowanym terminie).

Pełna treść komuniatu

Podkategorie

protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie