czwartek, 08 grudzień 2022 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

Aktualności

Najświeższe informacje z terenu gminy

Szanowni Górnicy i Rodziny Górnicze,
4. grudnia to dzień szczególny dla Was ale również dla całej Naszej Gminy. Górnictwo jest tradycją wielu pokoleń Mieszkańców Gminy Męcinka. W imieniu swoim, całego samorządu oraz społeczności lokalnej pragnę wyrazić słowa ogromnego uznania dla Waszej ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Życzę Wam zdrowia oraz szczęścia. Niech Święta Barbara ma Was zawsze w swojej opiece.

Z wyrazami szacunku
Mirosław Brzozowski
Wójt Gminy Męcinka

plakat

„Mając na względzie zapewnienie dochodów własnych do budżetu Gminy Męcinka, a tym samym wzmocnienie samodzielności finansowej gminy podejmujemy działania mające na celu przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych dla inwestorów w Powiecie Jaworskim. Gmina Męcinka podjęła współpracę z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „Invest-Park”, Ministerstwem Infrastruktury oraz Polską Agencją Inwestycji i Handlu.
Z udziałem Gminy Męcinka powstała Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej S3 Jawor, w obrębie której w ostatnich latach swoją działalność rozpoczął inwestor Mercedes-Benz Manufacturing Poland. Obecnie wspólnie z przedstawicielami Rządu RP oraz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Urząd Gminy w Męcince prowadzi prace przygotowujące kolejne tereny, które umożliwią w najbliższym czasie rozwój DSAG S3 Jawor o nowych inwestorów, w tym również na terenie Gminy Męcinka. Wynikiem tych prac jest przygotowany przez nas projekt uchwały umożliwiający ulokowanie się inwestorów w najbliższym czasie Rada Gminy Męcinka projekt ten jednogłośnie przyjęła podczas ostatniej Sesji Rady Gminy Męcinka w dniu 24 listopada 2022r. To duży krok milowy w drodze do dalszego rozwoju naszej gminy” – informuje wójt Mirosław Brzozowski.

Paczki od Gminnego Mikołaja gotowe . Już w najbliższy wtorek 6. grudnia trafią do dzieci zamieszkujących w Gminie Męcinka . Zobaczcie jak jest ich wiele. Uchylamy rąbka.. co jest w środku.

Pozdrawiam bardzo serdecznie
Mirosław Brzozowski
Wójt Gminy Męcinka

Kochani, już jutro rozświetlamy Gminną Choinkę Bożonarodzeniową przy Urzędzie Gminy w Męcince. To symbol naszej pięknej tradycji ale również wspólnoty. Zapraszamy wszystkich Mieszkańców a szczególnie dzieci dla których mamy przygotowane słodkości.

Do zobaczenia o godz. 17.00
Nasze wydarzenie będzie relacjonowane na żywo na gminnym fb

plakat

Podkategorie

protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie