czwartek, 01 grudzień 2022 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

Działki budowlane w Słupie

Przeglądaj bazę ogłoszeń prywatnych

      Gmina Męcinka oferuje jeszcze 6 z 12 działek budowlanych położonych w malowniczej okolicy wśród pagórków Przedgórza Sudeckiego w obrębie wsi Słup z widokiem na zbiornik wodny. Działki znajdują się w pobliżu drogi utwardzonej. Okolica oferuje doskonałe warunki do odpoczynku, spacerów oraz uprawiania sportów rowerowych. Pobliski zbiornik wodny to idealne miejsce dla miłośników wędkowania ( występuje w nim ponad 20 gatunków ryb). Nieruchomości są wolne od wszelkich długów, obciążeń i zobowiązań. Wieś posiada sieć wodociągową i kanalizacyjną, pod którą istnieje możliwość podłączenia. Dzieci mogą korzystać z placu zabaw. We wsi znajduje się sklep spożywczy.

  slup1

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gmina Męcinka posiada bardzo dobrą bazę dydaktyczną w Męcince i Piotrowicach z kompleksami sportowo - rekreacyjnymi. Podstawowe usługi opieki zdrowotnej realizuje Gminny Ośrodek Zdrowia w Piotrowicach z punktami lekarskimi m.in. w Męcince. Miejscowość Słup położona jest w małej odległości od miast Legnica (ok. 13 km) i Jawor ( ok. 5 km). Region, w którym zlokalizowane są nieruchomości ma charakter rolniczo-turystyczny. W pobliżu znajduje się przepiękny pocysterski Kościół Wniebowzięcia NMP.  

Przedmiotem sprzedaży są niżej wymienione działki budowlane oznaczone w ewidencji gruntów numerami:

136/4 o pow. 0,1053 ha

136/5 o pow. 0,1051 ha

136/8 o pow. 0,1000 ha

136/9 o pow. 0,1000 ha

136/12 o pow. 0,1003 ha

136/13 o pow. 0,1006 ha

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Męcinka, pokój nr 17, w godzinach pracy Urzędu lub tel. 076 870 86 23, wew. 19.

     Wieś Słup znana jest od 1177r. Była tzw. „stolicą dóbr klasztoru lubiąskiego", której w 1202 roku Henryk Brodaty nadał prawa targowe. Odbywał się tu doroczny jarmark targowy do czasów ostatniej wojny. Istnieje legenda o podziemnym przejściu z kościoła w Słupie do kaplicy we wsi Żarek ( obecnie znajduje się tam zbiornik wodny „Słup"). Kaplica ta była kiedyś częścią klasztoru, w którym żyły zakonnice o tak surowej regule, że nie wolno im było nawet się pokazać wśród ludzi i dlatego szły do słupskiego kościoła  owym tajemniczym, podziemnym korytarzem.

protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie