środa, 26 czerwiec 2019 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka

Rolnictwo

Logo KRUSKażdego roku notuje się w Polsce kilka tysięcy zachorowań na boreliozę. Zagrożenie ugryzieniem przez kleszcza dotyczy praktycznie całego kraju. Aktywność kleszczy występuje między majem a listopadem, a najwięcej zachorowań notuje się od maja do sierpnia. Nie każdy kleszcz jest nosicielem chorobotwórczych mikroorganizmów. Nie zawsze podczas ukąszenia musi dojść do zakażenia.

Pobierz artykuł (format PDF)

Praca rolnika uzależniona jest w szczególny sposób od pory roku oraz pogody. W okresie zimowym większość prac wykonuje się na terenie obejścia. Z danych statystycznych KRUS wynika, iż corocznie połowa wypadków podczas prac w gospodarstwach rolnych spowodowana jest upadkami osób. W 2018 roku, KRUS prowadzi kampanię pod hasłem „Upadek to nie przypadek”, mającą na celu zapobieganie tym zdarzeniom. Czytaj więcej: Artykuł prasowy KRUS - Upadek to nie przypadek
Jesteśmy grupą osób, która tematem konopi zajmuje się już od ładnych paru lat i wychodząc na przeciw oczekiwaniom rolników i nowoczesnemu podejściu do tematu chcemy zawiązywać współprace z osobami, które chciałyby podjąć się uprawy w 2019 roku na swej ziemi konopi przemysłowych ( Cannabis Sativa L ) tzn. zawierające mniej niż 0,2 % substancji psychoaktywnych o okresie wegetacji dostosowanym do polskich warunków klimatycznoglebowych, które przy zastosowaniu prawidłowej agrotechniki, zapewniają uzyskanie wysokich i stabilnych plonów przy niewielkim nakładzie pracy oraz czasu.


Czytaj więcej: Rolniku - uprawiaj konopie przemysłowe na terenie swojej gminy
ws. zaproszenia rolników z terenu gminy Męcinka do odwiedzenia punktu informacyjnego KRUS, który wystawiony zostanie w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Męcince w dniu 12.09.2018r., (środa) w godz. od 10.00 – 13.00

Treść ogłoszenia
Uprzejmie informujemy o nowoczesnej platformie rolniczej Agro-Market24.
Portal umożliwia bezpłatne dodawanie ogłoszeń, przeglądanie listy ogłoszeń i przede wszystkim znalezienie potencjalnych odbiorców na swoje produkty. Aby dowiedzieć się więcej o portalu, wejdź na ogłoszenia kupię - sprzedam Agro-Market24. Ogromna baza odbiorców na platformie, pozwala ograniczyć nakłady czasowe na szukanie klientów na swoje produkty rolne. Dodatkowo producenci mogą sprzedawać w wyższych cenach niż do tej pory, poprzez dokonywanie transakcji bezpośrednich, omijając firmy pośredniczące.

Aleksandra De Dios
tel. 577 023 369
Fundacja Wsparcia
Producentów Rolnych
www.agro-market24.pl
protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

Fundusze Europejskie

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie