poniedziałek, 18 styczeń 2021 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

Pomoc społeczna

Ustawa o Karcie Dużej Rodziny (tj. z dnia 15 lipca 2020 r. Dz.U. poz. 1348) określa zasady przyznawania członkom rodziny wielodzietnej Karty Dużej Rodziny, sposób przyznawania im uprawnień oraz sposób realizacji i finansowania zadań wynikajacych z ustawy.

Czytaj więcej: Karta Dużej Rodziny
Konsultacje dotyczące diagnozy potrzeb odbędą się na zebraniach wiejskich oraz poprzez wypełnienie ankiet, które można pozostawić w specjalnie do tego przeznaczonych urnach zarówno w Urzędzie Gminy Męcinka jak i Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej – Męcinka 85. Ankietę można przesłać również na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania - Ankieta (format DOC)

Program Aktywny Samorząd jest ważnym krokiem w kierunku wydajniejszego modelu polityki społecznej wobec osób niepełnosprawnych. Działania przewidziane w programie uzupełnią plany ujęte w powiatowych strategiach rozwiązywania problemów społecznych i programach działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Umożliwią samorządom aktywniejsze włączenie się w działania na rzecz inkluzji społecznej osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej: Program pilotażowy "Aktywny Samorząd"
  • Wnioski można składać od 1 kwietnia 2016 r. (Pobierz wniosek format PDF)
  • Kto złoży wniosek do 1 lipca 2016 r. otrzyma wyrównanie od 1 kwietnia
  • Jeżeli wniosek wpłynie w terminie od 1 kwietnia do 1 lipca 2016 r. organ ma na wydanie decyzji i wypłacenie świadczenia wychowawczego trzy miesiące, licząc od dnia złożenia wniosku z kompletem dokumentów
  • Jeżeli wniosek zostanie złożony po 1 lipca, świadczenie zostanie przyznane od miesiąca jego złożenia bez wyrównania za miesiące poprzednie

Świadczenie wychowawcze otrzymają rodzice, opiekunowie prawni lub opiekunowie faktyczni dziecka (czyli tacy, którzy wystąpili do  sądu o jego przysposobienie).

Świadczenie będzie przysługiwać do ukończenia przez dziecko 18 lat.

Czytaj więcej: 500+

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest funduszem celowym działajacym na mocy Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, którego środki przeznaczone są na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz ich zatrudnienie.

Programy i zadania PFRON skierowane do osób niepełnosprawnych w tym dzieci, dotyczące rehabilitacji społecznej i zawodowej dla mieszkańców Gminy Męcinka realizowane są przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze.

Czytaj więcej: PFRON
protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie