sobota, 23 wrzesień 2023 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

Raport dostępności z dnia 31 marca 2021 roku

Gminna Biblioteka Publiczna w Męcince

Męcinka 10 , Tel. 76 870 86 11, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
59-424 Męcinka
Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 14.00 – 20.00
Środa: 8.00 – 14.00

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Piotrowicach
Piotrowice 113, tel. 76 870 88 13
Godziny otwarcia:
Czwartek: 8.30 – 16.30

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Przybyłowicach
Przybyłowice 19, tel. 76 873 84 64
Godziny otwarcia :
Środa : 12.00 – 18.00
Piątek : 12.00 – 18.00

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Pomocnem
Pomocne 51, tel. 76 870 89 24
Godziny otwarcia:
Czwartek: 10.00 – 18.00


Biblioteka to nie tylko książki i miejsce, w którym się je czyta lub wypożycza. W GBP w Męcince oraz w filiach organizowane są zajęcia w czasie ferii oraz wakacji, przedstawienia teatralne, wspólne czytania oraz zajęcia plastyczne a także wiele innych form pracy z mieszkańcami gminy Męcinka.
Odbywają się tutaj również lekcje biblioteczne, zwiedzanie biblioteki, podczas których dzieci dowiadują się, jak zostać czytelnikiem biblioteki i korzystać z księgozbioru. Pracownicy GBP w Męcince z dużym zaangażowaniem i pomocą wspierają oraz aktywnie uczestniczą w imprezach kulturalnych na terenie gminy, podczas których organizują konkursy z nagrodami, wystawy i kiermasze książek.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Męcince i jej filiach w czasie wakacji odbywały się zajęcia dla dzieci., takie jak:

- robienie muffinek-nauka pieczenia i przekładanie waflii;
- zajęcia plastyczne :„Sprawne ręce”
- lepienie z plasteliny różnych postaci wg.własnego pomysłu,bohatera bajkowego; „Coś z niczego”
- wykonanie biżuterii; malowanie na mleku metodą Ebru;
- wyprawy książkowe w krainy bajkowe- głośne czytanie bajek;
- konkursy czytelnicze na temat przeczytanych bajek;
- gry i zabawy stolikowe i ruchowe.

W czasie wszystkich zabaw dzieci bardzo dobrze się bawiły i zostały obdarowane słodyczami.

W Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Piotrowicach w czerwcowy wieczór odbyło się spotkanie sympatyków baśni i legend „Noc Baśni i Legend”. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście, uczniowie, rodzice , nauczyciele.
Spotkanie rozpoczęli uczniowie skeczem „O czerwonym Kapturku, Babci i niegrzecznym wilku”. Następnie grupa teatralna przedstawiła bajkę H.Ch. Andersena „Calineczka”.

Po przedstawieniu bibliotekarz -Elżbieta Chodor w sali lekcyjnej „Kraina Puchatka” czytała dzieciom bajki, legendy i opowiadania o przyjaźni.

W salach przeprowadzono:
- zajęcia plastyczne „ Postacie z bajek”
- quiz Kahoot! komputerowy „Bajki baśnie dla dzieci”.
Na zakończenie przy ognisku pieczono kiełbaski.
Pracownicy GBP w Męcince brali też udział w organizowaniu Gminnego Dniu Dziecka w Myślinowie.

miniaturaZ okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Męcince zaprosiła poetę i aktora pana Piotra Pilarskiego. Spotkanie odbyło się 9 maja 2023 r. w GOKE w Męcince i uczestniczyli w nim uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Męcince, nauczyciele, oraz mieszkańcy.

Piotr Pilarski pisze poezję od lat 80-tych XX wieku i jest laureatem wielu konkursów recytatorskich. Bierze udział w Narodowym Czytaniu np.: „Balladyny”, „Moralności pani Dulskiej”.
Piotr Pilarski to również aktor – występował w teatrach jeleniogórskim, ostrowskim, w sztukach Sławomira Mrożka i Tadeusza Różewicza.

W swoim recitalu poetyckim zaprezentował cykl „Animus- serce moje”, składający się z 24 wierszy, które wyrażają niezwykłą opowieść o jednostce- uduchowionej, głęboko refleksyjnej, wrażliwej na piękno, dobro, sprawiedliwość, borykającej się ze złem i bezwzględnością świata zewnętrznego. Poezji towarzyszyła muzyka Fryderyka Chopina.

Czytaj więcej: Recital poetycki Piotra Pilarskiego

miniaturaDnia 5 stycznia 2023 r. Filię GBP w Piotrowicach odwiedziły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piotrowicach. Były to ich pierwsze odwiedziny.

Po przywitaniu dzieci bibliotekarka pani Elżbieta Chodor oprowadziła ich po pomieszczeniach biblioteki, pokazała gdzie znajdują się książki dla dzieci i dorosłych, opowiedziała co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem. Przeczytała dzieciom bajeczki dla najmłodszych i dała im je do obejrzenia. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe ilustracje w książeczkach. Następnie przedszkolaki malowały postacie z bajek. Spotkanie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze, a na koniec obdarowano przedszkolaków słodyczami.

Czytaj więcej: Przedszkolaki w bibliotece
protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie