poniedziałek, 04 marzec 2024 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

    „Chleb żytni domowy z Pomocnego" - produkt krajowy i produkt tradycyjny wpisany do rejestru produktów regionalnych i tradycyjnych województwa dolnośląskiego.

    Tradycja  wypieku chleba Anieli Pańczak pochodzi z terenów spod Nowego Sącza koło Krynicy i jest przekazywana z pokolenia na pokolenie od ponad 40 lat. Recepturę jego wypieku  na Dolny Śląsk przywiozła mama i babcia gospodyni w 1947 roku. Cechą charakterystyczną jest wykorzystywanie serwatki jako dodatku. Surowce do wypieku pochodzą z własnego gospodarstwa rolnego. Chleb ten pieczony jest w domowym piecu chlebowym, opalanym drewnem dębowym.

O szczegółach wypieku chleba można się dowiedzieć pod adresem:
Aniela Pańczak
Pomocne 34
59-424 Męcinka
Nr. tel. 076 870 83 10

CIMG3464r CIMG3469r
 
okladkar
 
CIMG3466r
 chleb_panczakr

 

„Chleb wiejski na zakwasie" Piotra Klaczyka - produkt tradycyjny województwa dolnośląskiego. Wypiek chleba opiera się na recepturze seniorki rodu rodziny Klaczyk, która obecnie zamieszkuje w Pomocnem, a wywodzi się z rodziny poznańskiej. Dzięki tradycyjnej metodzie wypieku chleb otrzymuje charakterystyczny smak i wygląd, a mianowicie : kształt okrągły wysokości ok. 12 cm, skórka chrupiąca koloru jasnobrązowego, smak lekko kwaskowy.

O szczegółach wypieku chleba można się dowiedzieć pod adresem:

Gospodarstwo Agroturystyczne Monte Christo

Pomocne 80

59-424 Męcinka

tel. 768708725

protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady
Link - INTERNET.GOV.PL

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie