sobota, 21 grudzień 2024 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

Rolnictwo

W związku z realizacją przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zadań ustawowych w zakresie kształtowania ustroju rolnego, zwracam się z prośbą o udzielenie informacji czy wśród rolników zainteresowanych powiększaniem swoich gospodarstw rodzinnych istnieje potrzeba zakupu gruntów rolnych na terenie Gminy Męcinka.

Proszę o odpowiedź na następujące pytania:

  1. Czy są Państwo zainteresowani powiększeniem swoich gospodarstw o grunty rolne na terenie Gminy Męcinka?
  2. Jeśli zapotrzebowanie to występuje, proszę o określenie, jaka powierzchnia gruntów rolnych (bez podziału na rodzaje i klasy gruntów) Państwa zdaniem mogłaby zaspokoić to zapotrzebowanie.


Informacje o popycie proszę zgłaszać telefonicznie pod numerem 76 871 34 55 lub osobiście w Urzędzie Gminy Męcinka, pok. 9, w terminie do dnia 15 stycznia 2025 r.

Pozyskanie powyższych informacji pozwoli KOWR na lepsze ukierunkowanie polityki rolnej państwa, w szczególności w zakresie ochrony gospodarstw rodzinnych, poprawy struktury obszarowej gospodarstw rolnych oraz przeciwdziałania nadmiernej koncentracji nieruchomości rolnych poprzez realizację prawa pierwokupu nieruchomości rolnych.

środki ochrony roślin zawierające fosforek glinu mogą być stosowane wyłącznie przez użytkowników profesjonalnych, którzyukończyli szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin metodą fumigacji.

ŚRODEK NIEBEZPIECZNY!!!

  • jego działanie polega na uwalnianiu w obecności wilgoci atmosferycznej forowodoru-trującego gazu, który jest bezbarwny, niewyczuwalny za pomocą węchu,
  • w kontakcie z wodą uwalnia łatwopalne gazy, grozi zapłonem, a nawet wybuchem,
  • działa toksycznie w kontakcie ze skórą,
  • powoduje poważne uszkodzenie oczu,
  • jego wdychanie grozi śmiercią.

Należy zużyć jednorazowo całą zawartość opakowania i nie wolno otwierać ponownie pojemnika, w którym pozostawiono niezużyte tabletki
Stosowanie środków ochrony roślin niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, np. niezgodnie z etykietą, bez posiadania stosownego szkolenia skutkuje nałożeniem kary grzywny.

DODR Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu koordynuje pomoc popowodziową dla dolnośląskich rolników.

info plakat

Informacje na temat pomocy potrzebnej producentom rolnym można zgłaszać bezpośrednio do doradców w Powiatowych Zespołach Doradztwa Rolniczego.

Dodatkowo można dzwonić na INFORMACJĘ TELEFONICZNĄ dla rolników poszkodowanych przez powódź, dostępną od godz. 6.00 do 22.00, tel. 605 405 939, albo pisać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Baza potrzeb rolników poszkodowanych przez powódź: https://dodr.pl/pomoc-dla-rolnikow-poszkodowanych-przez-powodz?fbclid=IwY2xjawFiF4VleHRuA2FlbQIxMAABHdiAjuTmt1zKiR8O30EsuzGkCkj2TNRpMlRieGK09ASojP6s2Ejkmo776w_aem_e0JlcKxvTiaF3f-3RNJ1nQ

Baner reklamujący Tari Sadownictwa i Warzywnictwa

Szanowni Państwo,

z przyjemnością zapraszamy na jubileuszową, 15. edycję Targów Sadownictwa i Warzywnictwa, największej imprezy branżowej w Europie Środkowo-Wschodniej, dedykowanej producentom owoców i warzyw. To wyjątkowe wydarzenie to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami i praktyczną wiedzą z zakresu ogrodnictwa.

Dlaczego warto uczestniczyć?
Na powierzchni 28 tys. m² wystawcy z Polski i zagranicy zaprezentują szeroką gamę środków produkcji, w tym innowacyjne nawozy, środki ochrony roślin oraz zaawansowane rozwiązania wspierające produkcję ogrodniczą. Na targach znajdą się firmy specjalizujące się w chłodnictwie, przechowalnictwie, maszynach do ogrodnictwa, sortowania i pakowania owoców i warzyw, a także producenci materiału szkółkarskiego i przedsiębiorstwa handlujące owocami oraz ich przetwórstwem.

Konferencje towarzyszące targom:

  • XV Konferencja Sadownicza 
  • XII Konferencja Truskawkowa
  • XV Konferencja Warzywnicza
  • III Konferencja Jagodowa
  • II Konferencja Maszynowa
  • Uprawa Winorośli (NOWOŚĆ)


Nowości i atrakcje:

  • Strefa Biznesu: dedykowane miejsce spotkań dla producentów i kupców.
  • Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka: jubileuszowa, dziesiąta edycja nagród dla najbardziej innowacyjnych i korzystnych dla ogrodnictwa, środowiska oraz społeczeństwa produktów zgłoszonych przez wystawców.


Jubileuszowa edycja w liczbach:

  • 80 prelegentów z Polski i zagranicy,
  • 6 hal wystawienniczych,
  • 28 tys. m² powierzchni wystawienniczej,
  • 450 wystawców,
  • 16 tys. uczestników z kraju i zagranicy,
  • poletka pokazowe: sadownicze i jagodowe,
  • 2 kluczowe dni dla ogrodnictwa.


Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji!
Skorzystajcie z promocyjnych cen i kupcie bilety już dzisiaj na www.tsw.pl
Zapraszamy także do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco z przygotowaniami do największych targów sadowniczo-warzywniczych w Europie Środkowo-Wschodniej: https://www.facebook.com/targi.tsw/?locale=pl_PL
To jedyne takie wydarzenie w branży ogrodniczej! Do zobaczenia 22-23 stycznia 2025 r. w Kielcach!

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Zespół TSW

protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady
Link - INTERNET.GOV.PL

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie