piątek, 19 lipiec 2024 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

rolnicy   Rolnicy z terenu Gminy Męcinka wzięli udział w dwudniowym szkoleniu organizowanym przez DODR Wrocław. Podczas spotkania w Małuszowie poruszano też tematy ekologii i nowej ustawy odpadowej. Spotkanie przygotowali nasi lokalni animatorzy ODR, Wiesław Gołuch i Wiesław Tomaszek.

 Tematem przewodnim szkolenia były dopłaty bezpośrednie. Część merytoryczną przedstawiła Małgorzata Rucińska z wrocławskiego oddziału DODR. Następnie, ponad dwudziestu rolników z terenu gminy odwiedziło gospodarstwo pana Kazimierza Bułki, mieszkańca Małuszowa, by naocznie przekonać się, jak skutecznie można realizować unijne programy, korzystać ze środków UE i po prostu mądrze gospodarować. Jednak żeby takie wsparcie otrzymywać konieczne jest spełnienie wymagań wzajemnej zgodności, tzn. w obszarze ochrony środowiska naturalnego, zdrowia publicznego i dobrostanu zwierząt.

Poniedziałkowe spotkanie poprzedziła dyskusja na temat nowej ustawy odpadowej, w ramach realizowanego przez piotrowickie stowarzyszenie projektu w kampanii „Nowe prawo odpadowe – nowy styl życia Dolnoślązaków. Regionalna kampania informacyjno-edukacyjna. Etap I” finansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Daniel Śmiłowski z Towarzystwa Miłośników Piotrowic przedłożył zebranym krótką prezentację na temat nowej ustawy. Choć z dyskusji wynikło więcej pytań niż odpowiedzi, wszyscy zgodzili się, że warto rozmawiać o ekologii, o nowych obowiązkach związanych z ustawą i o zapobieganiu regularnemu zanieczyszczania polnych dróg i lasów, które często stają się nielegalnymi wysypiskami odpadów.

protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady
Link - INTERNET.GOV.PL

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie