piątek, 19 lipiec 2024 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

turniej orlikW poniedziałek, 27. maja br. od godz. 16 na Orliku przy Zespole Szkół w Męcince rozegrany został I Powiatowy Turniej Piłki Nożnej „Orlików” szkół gimnazjalnym. W szranki stanęły drużyny ze Snowidzy, Wądroża Wielkiego i gospodarzy. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” w systemie drużyn 5 + 1.

W końcowej punktacji zdobytych goli pierwsze miejsce zdobyła drużyna „Orlików” z Męcinki (animatorzy Marcin Wenda i Marta Witek), drugie „Orlików” ze Snowidzy (animator Tomasz Siczek), a trzecie „Orlików” z Wądroża Wielkiego (animator Krystian Szafulski). Drużynę z Męcinki reprezentowali: Marcin Gawroński, Damian Głowiak, Kamil Fitrzyk, Mateusz Babiarz, Przemek Piec, Daniel Wojda, Jarek Harfiniec, Krystian Bobowski. Drużyna ze Snowidzy zagrała w składzie Bartosz Belica, Dawid Tłusty, Klemens Rus, Mateusz Krupieczewicz, Norbert Popiacki, Karol Januszkiewicz i Konrad Dąbrowski. W drużynie Wądroża Wielkiego zagrali Eryk Klęczar, Bartek Stec, Kamil Krawczyk, Konrad Kwaśniak, Sławomir Szykowny, Michał Juzak i Wojtek Stanek.

Zawodnicy uhonorowani zostali medalami i dyplomami, a drużyny pucharami. Ponadto wybrano najlepszego bramkarza (został nim Marcin Gawroński) i strzelca turnieju (Sławomir Szykowny) oraz najlepszego zawodnika (Dawid Tłusty). Wyróżnieni zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczył wójt Zbigniew Przychodzeń. Nagrody, dyplomy i puchary ufundowali wójt gminy Męcinka i powiat jaworski.