poniedziałek, 01 lipiec 2024 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

turniej_tenisaW niedzielę 7. lutego br. w Zespole Szkół w Męcince został zorganizowany Gminny Turniej Tenisa Stołowego, w którym wystartowało 20 zawodników. Mecze rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych, tzw. systemem rosyjskim. Sędziowali je Jerzy Żmuda, Krzysztof Stachura i Ireneusz Juzak.

Walka była dość wyrównana, bowiem wielu zawodników reprezentowało ten sam poziom. W kategorii wiekowej 10-13 lat pierwsze miejsce zajął Gracjan Kaniak, drugie Łukasz Stachowiak, a trzecie Adam Zapotocki. W kategorii 14-16 lat zwyciężył Tomasz Juzak, drugi był Łukasz Stanasiuk, zaś trzeci Miłosz Sygut. W tej grupie zagrali również Marek Osiatycki, Filip Biegun, Łukasz Sowa i Kacper Baran.

W kategorii powyżej 16 lat wystartowali młodzież i dorośli. Tu zwycięzcą okazał się Sławomir Jakimko, który w meczu finałowym pokonał Kamila Biernackiego. Trzecie miejsce zajął Bartłomiej Podoba. W tej grupie zagrali również Rafał Stach, Radosław Derda, Tomasz Kaniak, Ireneusz Juzak, Robert Biegun, Mateusz Kudłacz i Miłosz Kudłacz.

Puchary i dyplomy wręczyli zwycięzcom wójt Zbigniew Przychodzeń, dyrektor SP Piotrowice Jolanta Stachowiak i wicedyrektor ZS Męcinka Wioletta Kudłacz. Na turnieju nie zabrakło fanów ping-ponga, przewodniczącego Rady Gminy Męcinka Stanisława Prędkiewicza i mam zawodników.