czwartek, 18 lipiec 2024 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

sp_piotrowice_maleMarzenia się spełniają...

     W dniu 6 listopada 2010r. wójt Gminy Męcinka Zbigniew Przychodzeń wraz z gośćmi zaproszonymi dokonali uroczystego otwarcia nowego budynku szkoły i zgodnie z Uchwałą Rady Gminy nadano jej imię Piastów Śląskich i przekazano sztandar ufundowany przez G. Węglewskiego.

    Wtedy to dzieci usłyszały słowa pani dyrektor: "Kochane dzieci! Sztandar to symbol najważniejszych wartości, honoru i tradycji, to zobowiązanie do godnego wypełniania obowiązków wobec Boga, Ojczyzny i Narodu. Sztandar to znak rozpoznawczy, przedmiot chluby, a w obronie jego godności ludzie oddawali życie. To właśnie on gromadzi ludzi wokół wspólnych idei i wartości. Niech takim będzie również sztandar naszej szkoły. Niech będzie znakiem jedności i zaangażowania uczniów, a także promocji szkoły, jak również jej wysokiego poziomu moralnego i intelektualnego. Ktoś kiedyś powiedział: „Młodemu pokoleniu trzeba dać korzenie i skrzydła". W te dary właśnie was zaopatrzyliśmy: Historia, patron i otrzymana wiedza, na skrzydłach której fruńcie wysoko!"

     Dzień ten był pełen wzruszeń: od chwili głośnego odśpiewania przez wszystkie dzieci hymnu szkoły (do słów i muzyki Edmunda Gacka) przez "Sto lat" dla byłego dyrektora szkoły Michała Badarycza, dla którego nowy budynek szkoły był wymarzonym prezentem na 80 urodziny, po średniowieczny występ trupy teatralnej.

     Uroczystość przebiegała wielopłaszczyznowo:
- w świetlicy przygotowano na ponad 30 planszach (prezent od Państwa Alicji i Andrzeja Paściak) wystawę pt.: "65 lat historii szkoły". Zwiedzający mogli obejrzeć kroniki ze wszystkich lat działalności szkoły, odciski pieczęci Piastów Śląskich wykonane przez Archiwum Państwowe we Wrocławiu (pięknie prezentowały się w kopułkach wypożyczonych z Muzeum Regionalnego w Jaworze), a także wpisać się do specjalnie na tę okoliczność zamówionej księgi pamiątkowej z wytłoczonym logiem szkoły. Dużą niespodzianką dla absolwentów była też możliwość zakupienia ponad 150 - stronnicowej pozycji książkowej "Historia Szkoły Podstawowej w Piotrowicach w latach 1945 - 1999" autorstwa naszej nauczycielki Grażyny Sujki;
- przewodnicy w strojach średniowiecznych oprowadzali uczestników po szkole, każda z grup obejrzała w auli prezentację multimedialną wykonaną przez uczniów klasy IV pt.: "Zamki Piastowskie", zapoznała się z historią szkoły oraz obejrzała program TV Jawor pt.:" Piotrowicka szkoła na przestrzeni lat oczami naszych dyrektorów". Całość prezentacji przepleciona była tańcami średniowiecznymi w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów;
- na koniec każdy mógł się pożywić swojskim jadłem przygotowanym w staropolskiej oprawie przez radę sołecką Piotrowic (wyroby były wyśmienite!!!) oraz słodkościami pieczonymi przez rodziców naszych dzieci.

     Gości pożegnał drewniany 2 - metrowy rycerz pilnujący sztandaru szkoły w pięknej gablocie ufundowanej przez Państwa Ankusów.

     Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich w Piotrowicach mgr Jolanta Cisoń dziękuje wszystkim gościom zaproszonym oraz uczestnikom naszej uroczystości za ich obecność w tak ważnym dla nas momencie. Składa też podziękowania sponsorom: Mirosławie i Andrzejowi Ankusom, Danucie i Edwardowi Badeckim, Grażynie i Ryszardowi Myśleckim, Danucie i Zygmuntowi Osiatyckim, Alicji i Andrzejowi Paściakom, Przemysławowi Stachowiakowi, Tadeuszowi Stadnikowi, Józefowi Szatkowskiemu, Helenie i Ryszardowi Szymkiewiczom, Grzegorzowi Węglewskiemu, Radnym Gminy Męcinka ostatniej kadencji, Radom sołeckim miejscowości Chełmiec i Piotrowice oraz Rodzicom.

Dyrektor Szkoły im. Piastów Śląskich w Piotrowicach

Jolanta Cisoń

protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady
Link - INTERNET.GOV.PL

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie