czwartek, 13 maj 2021 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

Święto Pierwszaków27 października 2017 r., od samego rana panowała świąteczna atmosfera w naszej szkole. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, dekoracje w sali lekcyjnej i na auli, przygotowany sprzęt nagłaśniający i nagrywający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Prowadząca apel uczennica Natalia Filip przywitała wszystkich przybyłych gości, którzy zechcieli zaszczycili nas swoją obecnością: Wójta Gminy Męcinka Pana Mirosława Brzozowskiego, ks.dr. Marka Kluwaka, Kasztelana Zamku Bolków Pana Adama Łaciuka wraz z członkami bractwa rycerskiego Zamku Bolków, Panią Dyrektor Jolantę Cisoń, Panią Wicedyrektor Marzannę Rrzepkę, zaproszonych rodziców, dziadków, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Kasztelan Pan Adam Łaciuk w kilku słowach opowiedział o pasowaniu na rycerzy w dawnych czasach i tym samym rozpoczął część artystyczną naszej uroczystości.

Dzieci w scenerii zamkowej, poprzebierane za giermków, zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie przedstawiając wspólnie ze starszymi uczniami: Kasią Ciesielską, Julią Zańczak i Adamem Dubińskim inscenizację pt. "W Krainie Królestwa Wiedzy", wykazując się znajomością przepisów ruchu drogowego, wiadomościami przyrodniczymi, pięknym śpiewem i recytacją wierszyków o przyjaźni i koleżeństwie w grupie rówieśniczej. Wszystko to udowodniło, że nasze pierwszaki są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, po odśpiewaniu hymnu szkoły, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Jolanta Cisoń wraz z Kasztelanem Zamku Bolków Panem Adamem Łaciukiem, przyjęli dzieci do grona społeczności szkolnej, dokonując symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła Pani Dyrektor, dotykając piórem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Pan Kasztelan tymi sami słowami i gestem, dotykał płazem miecza naszych pierwszoklasistów, a wychowawczyni Edyta Chełchowska - Drąg wręczyła dzieciom „Akty pasowania na ucznia” i legitymacje szkolne. Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście.

Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia, a po nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i wychowawczynię w sali lekcyjnej. Jednak najmilszą chwilą dla dzieci okazało się wręczenie prezentów przygotowanych przez kolegów z klasy III a oraz pizza , na którą czekali z niecierpliwością. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Wychowawczyni dziękuje wszystkim rodzicom klasy pierwszej, nauczycielom, pracownikom i uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piotrowicach za pomoc w przygotowaniu tej ważnej uroczystości.

Autor: Edyta Chełchowska-Drąg

Telefon do Wójta

Telefon do Wójta
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców Gminy Męcinka zachęcam do bezpośredniego kontaktu telefonicznego ze mną w każdy poniedziałek w godzinach od 8.00 do 11.00 pod numerem 76 871 34 48.

Mirosław Brzozowski
Wójt Gminy Męcinka
WÓJT GMINY MĘCINKA
W SPRAWACH SKARG I WNIOSKÓW
PRZYJMUJE INTERESANTÓW
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH PRACY URZĘDU

Praca Wójta

Informacja z działań Wójta Gminy Męcinka Mirosława Brzozowskiego:

Ważne telefony

Urząd Gminy: 76 870-86-23

Ośrodek Zdrowia Piotrowice: 76 870-88-78

Ośrodek Zdrowia Męcinka: 76 870-86-78

Ośrodek Zdrowia Pomocne: 76 870-89-78

Szkoła Męcinka: 76 870-82-85

Przedszkole Męcinka: 76 870-82-85

Szkoła Piotrowice: 76 870-88-06

Przedszkole Piotrowice: 76 870-88-06

GOPS Męcinka: 76 871-80-97

Gminna Biblioteka Publiczna: 76 870-86-11

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Słupie: 76 870-86-37

Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Męcince: 76 870-86-28

Parafia pw. NNMP w Małuszowie: 76 873-84-95

Parafia pw. św. Marcina w Pomocnem: 76 870-89-28

Straż Pożarna: 998

Pogotowie ratunkowe: 999

Policja: 997

Pogotowie gazowe: 992

Pogotowie energetyczne: 991

Dolnośląskie Wodne Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu: 984 i 535 984 984

Deklaracja dostępności

Informacje o dostępności w dokumencie Deklaracja dostępności

Ochrona Danych Osobowych RODO

Informacje o Ochronie Danych Osobowych dostępne w zakładce Dla Mieszkańca -> Ochrona Danych Osobowych RODOInformacja dla osób niesłyszących i głuchoniemych

ikonaW celu zagwarantowania osobom niesłyszącym i głuchoniemym funkcjonowania w społeczeństwie na zasadzie równości z innymi osobami, Urząd Gminy Męcinka zapewnia tłumacza języka migowego. Więcej: INFORMACJA DLA OSÓB NIESŁYSZĄCYCH I GŁUCHONIEMYCH

link Nieruchomości gminne na sprzedaż

Nabór dzieci do żłobka w Męcince

Ostatnio dodane zdjęcia do galerii

Spis 2021 logo

Gminny SMS - bezpłatny system informacyjny

Zgłaszanie awarii urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych

Ogłoszenia o konsultacjach spolecznych

Transmisja obrad sesji - na żywo

Bliżej Ludzi - Informator Samorządowy
protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie