piątek, 14 maj 2021 YouTUBE Gmina Męcinka Facebook Gmina Męcinka Fundusze Europejskie Wymiana pieców w Gminie Męcinka

Partnerstwo na rzecz gminnej służby zdrowiaPodniesienie standardu gminnej służby zdrowia jest głównym celem nawiązanego 31 października br. partnerstwa Gminy Męcinka, Gminy Krotoszyce i Gminy Ruja w zakresie współpracy gminnych ośrodków zdrowia. Wójtowie: Mirosław Brzozowski, Beata Castañeda Trujillo oraz Paweł Gregorczuk oficjalnego podpisania umowy partnerskiej dokonali w Urzędzie Gminy w Męcince.

Mamy nowy ośrodek zdrowia w Męcince, nowoczesny sprzęt specjalistyczny, wielu lekarzy specjalistów pracujących w szpitalach. Zmieniliśmy także godziny pracy ośrodków na przedpołudniowe i popołudniowe aby praktycznie przez cały dzień nasi mieszkańcy mieli dostęp do lekarzy na terenie gminy. Codziennie możemy wykonywać badania laboratoryjne (jeszcze przed trzema laty było to możliwe zaledwie raz w tygodniu). Na bieżąco realizujemy akcje profilaktyczne, a nasi seniorzy mają bezpłatną rehabilitację. To konkretne zmiany jakie nastąpiły w naszej gminnej służbie zdrowia w ciągu trzech ostatnich lat”- informuje wójt M. Brzozowski

Współpraca naszych Gmin: Męcinki, Krotoszyc i Rui trwa tak na prawdę już od wielu miesięcy, sprawdziła się więc możemy ją bardziej sformalizować i dzięki temu rozwijać. Dzięki współpracy z ośrodkiem w Rui możemy korzystać ze spirometru do badania płuc naszych pacjentów oraz dermatoskopu - w celu badania znamion pod kątem raka skóry. Dzięki współpracy z ośrodkiem w Krotoszycach mamy dostęp do programu dzięki któremu nasi pacjenci badani są pod kątem przepływów krwi w żyłach” – dodaje Wójt Gminy Męcinka.

Gmina Męcinka opracowuje już kolejne plany rozwojowe dotyczące gminnej służby zdrowia. Rozważana jest budowa większej gminnej przychodni w celu zwiększenia ilości specjalistów oraz zakup kolejnego sprzętu medycznego dla mieszkańców Gminy Męcinka.

(FILM, portal Jawor24h) - LINK: Podpisali umowę partnerską w zakresie gminnej służby zdrowia

Telefon do Wójta

Telefon do Wójta
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców Gminy Męcinka zachęcam do bezpośredniego kontaktu telefonicznego ze mną w każdy poniedziałek w godzinach od 8.00 do 11.00 pod numerem 76 871 34 48.

Mirosław Brzozowski
Wójt Gminy Męcinka
WÓJT GMINY MĘCINKA
W SPRAWACH SKARG I WNIOSKÓW
PRZYJMUJE INTERESANTÓW
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH PRACY URZĘDU

Praca Wójta

Informacja z działań Wójta Gminy Męcinka Mirosława Brzozowskiego:

Ważne telefony

Urząd Gminy: 76 870-86-23

Ośrodek Zdrowia Piotrowice: 76 870-88-78

Ośrodek Zdrowia Męcinka: 76 870-86-78

Ośrodek Zdrowia Pomocne: 76 870-89-78

Szkoła Męcinka: 76 870-82-85

Przedszkole Męcinka: 76 870-82-85

Szkoła Piotrowice: 76 870-88-06

Przedszkole Piotrowice: 76 870-88-06

GOPS Męcinka: 76 871-80-97

Gminna Biblioteka Publiczna: 76 870-86-11

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Słupie: 76 870-86-37

Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Męcince: 76 870-86-28

Parafia pw. NNMP w Małuszowie: 76 873-84-95

Parafia pw. św. Marcina w Pomocnem: 76 870-89-28

Straż Pożarna: 998

Pogotowie ratunkowe: 999

Policja: 997

Pogotowie gazowe: 992

Pogotowie energetyczne: 991

Dolnośląskie Wodne Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu: 984 i 535 984 984

Deklaracja dostępności

Informacje o dostępności w dokumencie Deklaracja dostępności

Ochrona Danych Osobowych RODO

Informacje o Ochronie Danych Osobowych dostępne w zakładce Dla Mieszkańca -> Ochrona Danych Osobowych RODOInformacja dla osób niesłyszących i głuchoniemych

ikonaW celu zagwarantowania osobom niesłyszącym i głuchoniemym funkcjonowania w społeczeństwie na zasadzie równości z innymi osobami, Urząd Gminy Męcinka zapewnia tłumacza języka migowego. Więcej: INFORMACJA DLA OSÓB NIESŁYSZĄCYCH I GŁUCHONIEMYCH

link Nieruchomości gminne na sprzedaż

Nabór dzieci do żłobka w Męcince

Ostatnio dodane zdjęcia do galerii

Spis 2021 logo

Gminny SMS - bezpłatny system informacyjny

Zgłaszanie awarii urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych

Ogłoszenia o konsultacjach spolecznych

Transmisja obrad sesji - na żywo

Bliżej Ludzi - Informator Samorządowy
protal epuap gov pl - Załatw sprawę przez internet
Inicjatywa obywatel.gov.pl
niewerbalna
PUP w Jaworze

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - link
Regionalny System Ostrzegania RSO
System Informacji Przestrzennej
 
Budowlane ABC Poradnik
mikroporady

EFS Żłobek w Męcince

park chelmy
pz szlak
lgd partnerstwokaczawskie